КК Златибор: Трећа победа у лиги, надигран ОКК Београд;Тријумф јуниора, пораз кадета

Кошаркаши Златибора славили су на гостовању екипи ОКК Београда са 88-83 (21-25, 19-17, 29-20, 19-21) тако да после 4. кола Кошаркашке лиге Србије имају три остварене победе и озбиљно конкуришу за сам врх табеле.
Најбољу партију од доласка у клуб пружио је Немања Гуџић (28 поена), док су двоцифрени били још Богдан Ризнић (14),Владимир Величковић (12) и Драгослав Папић (11). Код  домаћих, Слободан Јовановић убацио је 20 поена.
У наредном колу, Златибор ће дочекати екипу Војводине, с којом је претходне сезоне заједно остварио пласман у најјачи ранг из Друге лиге.

Kosarka

Јуниори КК Златибор савладали су на свом паркету краљевачку Слогу са 81-77 (20-15, 19-23, 20-28, 22-11), у оквиру 2. кола Међурегионалне лиге Центар.
Изабраници Владана Калоперовића приказали су завидан ниво борбености, што им је превасходно утицало на то да остваре тријумф у утакмици са неколико резултатских обрта. Тројица новајлија, Николић, Дедовић и повратник Стакић, показали су се као више него адекватна појачања за наставак сезоне.

Kosarka
Већ у првој четвртини Дедовић је најавио да ће му дебитантска партија у дресу чајетинског клуба бити за памћење. Уз њега, поентерски расположен био је Гавовић, док је Стакић имао запажену улогу као асистент, тако да је домаћи тим први период решио у своју корист са 20-15. Предност од 10 поена вишка, коју су стекли почетком друге четвртине, брзо се истопила, тако да се на паузу отишло са само пола коша предности (39-38). Гости су веома брзо у трећем делу преокренули резултат, а у последњем минуту четвртине имали су и +10(66-56), али се Гавовић, тројком у последњим секундама четвртине, постарао да се на одмор пред последњи период оде са прихватљивијим заостатком.
У последњој четвртини, Златибор је веома борбеном игром успео да преокрене резултат после четири минута игре, али је неизвесна борба виђена до самог краја меча. Играч одлуке био је Дедовић, који је најпре у 38. минуту погодио тројку у последњој секунди напада за +6 (79-73), а свега неколико секунди пре краја утакмице, при резултату 79-77, реализовало је полагање, којим је постављен коначан резултат.
Дедовић је био и најзапаженији актер меча, са 38 поена и четири додавања, док је Матеј Гавовић уз 22 поена имао шест скокова, а исти број ухваћених лопти имао је Матија Милекић, уз 17 постигнутих кошева.
Код гостију, Марко Малешевић је остварио дабл-дабл (20 поена, 14 скокова), Петар Вујовић имао је 19 поена и осам скокова, а 17 поена је убацио Димитриј Драгићевић.