Одржан састанак поводом расподеле меркантилног кукуруза
Поводом почетка расподеле меркантилног кукуруза који је обезбедила држава за заинтересоване пољопривредне произвођаче у Србији који су испунили прописане услове, у општини Чајетина је одржан састанак на коме се водио разговор о најефикаснијем начину допремања и поделе кукуруза пољопривредним произвођачима. Удружење одгајивача млечних грла из Криве Реке изашлo је у сусрет са својим финансијама и предлогом и у договору са златиборским "Еко аграром" направљена је акција где захваљујући њиховим средствима, средствима "Eко аграра" и додатним средствима које општина Чајетина планира да дотира, коштање ће се свести на најмањи могући износ.
У Дому културе у Чајетини одржан је састанак поводом расподеле меркантилног кукуруза који је обезбедила држава. Присутнима се обратио и Милан Стаматовић, председник општине Чајетина, истакавши да је локална самоуправа, као посредник између Министарства и пољопривредника, дужна да пружи помоћ свим људима који то желе. Колико је помоћ значајна и адекватна питали смо присутне пољопривреднике.
„Остављен нам је избор да размислимо да ли ћемо ићи преко општине, преко „Еко аграра“ или ћемо ићи индивидуално. Мислим да је простије и једноставније да идемо преко „Еко аграра“ јер је ту већ све организовано, добијамо кукуруз у свом селу и нема ту места за много дилема“, рекао је Радован Стојановић, пољопривредник.
Предлог „Еко аграра“ о превозу, паковању и подели кукуруза изнет је на овом састанку а на пољопривредницима је да се изјасне која опција је најповољнија за њих.
„217 позитивних одговора на захтеве за поделу меркантилног кукуруза имамо на територији наше општине односно, ради се о количини од 403 тоне. Ми смо овде изашли са предлогом како би тај посао могао бити реализован тако да што мање кошта, да будемо што ефикаснији и да та роба буде дистрибуирана. Након добијања потврде пољопривредници располажу количинама које су им дате од стране Министарства. Без учешћа Удружења одгајивача млечних грла, "Еко аграра и локалне самоуправе цена џакираног кукуруза износи 8,20 динара. Са учешћем локалне самоуправе та цена пада на 5 динара".
Рок за изјашњење пољопривредника је 1. фебруар а ако предлог који је изнет на састанку буде прихваћен, сав допремљени кукуруз биће складиштен у силосима у Бранешком пољу и Жито - млину у Кривој Реци.