Добар резултат Александра Радишића у Паризу

Један од најуспешнијих чајетинских спортиста, атлетичар параолимпијац Александар Радишић, остварио је добар резултат на Параолимпијским играма у Паризу освојивши седмо место у финалу бацања чуња са резултатом од 31,32 метара. Великом успеху српских параолимпијаца у овој атлетској дисциплини допринели су Жељко Димитријевић освајањем трећег и Филип Граовац освајањем четвртог места у веома јакој конкуренцији на параолимпијској олимпијади.

Наш параатлетичар је имао проблем на Параолимпијским играма јер његови чуњеви нису прошли контролу, врат чуња је био тамнији за пола милиметра, и самим тим бацати са туђим чуњевима ремети такмичара, што је резултат сам и показао.

Поред Европског првенства у Пољској 2021. године где је у дошао до победничког постоља освојивши бронзану медаљу, Александар  је и претходне године такође освојио бронзану медаљу на Светском првенству у Паризу, а успешну сезону крунисао је освајањем трећег места на Отвореном првенству Хрватске. Један од ретких спортиста који је освојио медаље из два спорта, атлетике и из стоног тениса с којим се бавио у претходном периоду и на Европском првенству у Италији 2013. године освојио бронзану медаљу.