Грчка и Кина победници Светског школског првенства у кошарци
Великим финалом и доделом медаља у дворани ТРК Златибор завршено је Светско школско првенство у кошарци чији су домаћини били Златибор, Чајетина и Ужице. Велика смотра на којој је учествовало око 1100 средњошколаца је наставак сарадње у којој се велики догађаји Међународне федерације за школски спорт одржавају у општини Чајетина.
Прво место у кокнуренцији дечака освојила је Грчка која је у финалу савладала Кину са 68:48, а треће место је припало Турској. Србију је представљала екипа Гимназије Чачак, која се кроз национално школско такмичење пласирала на ово првенство.
У женској конкуренцији злато је припало екипи Кине, сребро Кинеском Тајпеју а бронза Француској.
Занимљиво да је женски тим Србије водио млади чајетински тренер Срђан Радовић, који је на почетку каријере договору са представницима екипе водио играчице из Спортске гимназије у Београду.
Медаље су доделили потпредседник ИСФ Јусеф Белкасми, министар спорта у Влади Србије Зоран Гајић, председник општине Чајетина Милан Стаматовић и директор ТРК Златибор Никола Новаковић.
„Завршено је Светско школско првенство у кошарци! Баш овакву атмосферу волимо на Златибору – младе људе из целог света, спорт, дружење и добре успомене. Поносни смо што је један овако велики светски спортски догађај одржан управо код нас. Још једном смо показали да Златибор може да угости свет. До неког новог дружења – врата Златибора су вам увек отворена. Очекујемо вас поново, у још већем броју!„, поручио је Стаматовић.
Фото: Драган Карадаревић





