У суботу одржана свечана седница Скупштине општине Чајетина

Сва настојања општине Чајетина у претходној години нису остала само на речима. Сматрам да смо успели да иза нас остану конкретни резултати и добре претпоставке за успешан рад, речи су председника општине на почетку свечане седнице.

Између два светска рата, 1930. године, Чајетина добија статус варошице, најмање у Србији са само 39 кућа и 150 становника. Услови за интензивнији развој Чајетине стекли су се изградњом пута Ужице- Краљеве воде. А данас, широм овог простора изграђени су многобројни хотели и други угоститељски објекти. После 77 година општина Чајетина постигла је пуно и развила се у једно од најатрактивнијих места за боравак људи. На Дан општине окрећемо се иза себе и заједно са грађанима оцењујемо постигнути успех.

Традиционално, Дан општине обележава се свечаном седницом Скупштине општине. На свечаној седници у Дому културе у Чајетини били су присутни бројни пријатељи Чајетине и Златибора.

 

Угостили смо председнике братских општина. Били су ту председник општине Херцег-Нови, Дејан Мандић, жупан општине Назарје из Словеније, Иван Пурнат са сарадницима и председник Скупштине општине Шамац, из Федерације Босне и Херцеговине, Младен Радовић.

Од представника Владе Републике Србије свечаној седници присуствали су поред Радојка Обрадовић, државни секретар за туризам у Министарству економије и регионалног развоја, Горан Петковић, директор ЈП ,,Скијалишта Србије’’, Љубиша Радовановић и помоћник министра економије и регионалног развоја, Небојша Скорић.
Госте је прво поздравио Милоје Рајовић, председник Скупштине општине Чајетина, а затим Милан Стаматовић, председник општине.

Током програма присутни су имали прилику да одгледају кратак филм о свему што је општина Чајетина урадила у протеклом периоду, али и о плановима за будућност.

Културно-уметнички део програма започео је колажом рецитација, одломака и анегдота из богатог репертоара познатог глумца Миленка Заблаћанског. Потом је сцена препуштена млађим нараштајима, младом фрулашу Марку Џамбасовићу и старијој групи драмског студија ,,Бистричак’’.

Како доликује свечаностима, подељена су признања и награде појединцима и организацијама који су се истакли у протеклој години, у области туризма, пољопривреде, образовања и ученицима који су добитници Вукове дипломе.

Најзначајније признање, Златиборску повељу добило је предузеће ,,Симеx гроуп'' из Суботице, за изузетан доптинос развоју општине Чајетина и промовисање имена Златиборе широм света.

У 20 часова истог дана, у оквиру обележавања Дана општине, отворена је летња позорница у Трипкови концертом националног ансамбла ,,Коло’’.

У ово златиборско сели гости су почели да пристижу од 12 часова, када су отворене изложбе радова уметничке радионице ,,Tiffany'', затим уметничке керамике која је настала под вештим рукама мајстора из Злакусе и дипломских радова ученика уметничке школе из Ужица. Поставка изложбе била је у школи у Трипкови.


Подсећања ради, летња позорница код ,,Лијепе чесме’’ изграђена је средствима добијеним делом од америчке организације ИРД, а делом од општине Чајетина. Због временских услова, велики број присутних кратко је уживао у извођењу певачке групе познатог ансамбла, али са обећањем да ће се поновити.