ФК Златибор - ОФК Осечина 5-2 -расплет у последњем колу

У 29. колу Зоне Дрина, фудбалери Златибора су, у последњој овосезонској утакмици пред својом публиком, савладали екипу ОФК Осечине са 5-2 (2-2). Два мајсторски изведена слободњака Владимира Мудринића, као и голови Емира Хамзића, Владана Луковића и Бранка Милосављевића донели су Чајетинцима победу која их и даље оставља у игри за освајање првог места. Пред последњу рунду сезоне, ситуација на врху је непромењена – ФАП је водећи, са бодом више у односу на Слогу 1940 и Златибор.
На утакмици против Осечине, Златибор је наступио ослабљен неиграњем Николе Лазовића, који је изостао због парних жутих картона, док је капитен, Жељко Станић, меч почео на клупи. Ипак, кренуло је на најбољи могући начин. Већ у 9. минуту, Мудринић је сјајно извео слободни ударац са око 20 метара, пребацивши живи зид и пославши лопту у горњи леви угао гола гостију (1-0). Већ у 16. минуту, Хамзић је у казненом простору гостију створио себи простор за шут и снажним ударцем са десне стране матирао голмана Савића (2-0). Окупљеним гледаоцима на Швајцарији чинило се да је питање победника већ решено, али гости су показали да су на овај меч дошли без икаквог резултатског притиска и управо их је та растерећеност, уз одређено опуштање у домаћем табору, потпуно вратила у меч. На истеку пола час аигре, Владимир Матић је упутио ударац са око 20 метара, лопта је закачила једног од одбрамбених играча Златибора и отишла иза леђа голмана Филиповића (2-1).  Већ у 40. минуту, Марко Бошковић је прихватио лопту у казненом простору домаћих између двојице чувара, пустио је да одскочи и снажним ударцем просто је закуцао у мрежу за изједначење (2-2). Златибор је, тако, на две узастопне утакмице као домаћин примио два гола, али је и даље одбрана нашег тима најбоља у лиги (20 примљених голова). До краја полувремена, домаћи су могли до новог вођства, али Луковић није успео да најбоље захвати лопту главом из непосредне близине. С обзиром да су директни ривали водили на полувремену, а да је на Швајцарији било нерешено, чинило се да су сви снови Чајетинаца о пласману у виши ранг завршени.
Ток другог полувремена, у великој мери одредио је догађај из 47. минута, када је Бошковић као последњи играч одбране, фаулирао Хамзића на двадесетак метара од гола. Дефанзивац гостију је искључен, а Мудринић је још једном био незаустављив после слободног ударца (3-2), дошавши до свог трећег гола на претходне две утакмице. Већ у 58. минуту, Луковић је после пресинга одузео лопту Ашковићу и из непосредне близине савладао Савића (4-2), а све дилеме око победника отклонио је Милосављевић, који је слабијом, десном ногом, упутио ударац са 25 метара, лопта је закачила неког од одбрамбених играча Осечине и преварила Савића (5-2).
ФК Златибор – ОФК Осечина 5-2 (2-2)
Стрелци: Мудринић у 9. и 18. минуту, Хамзић у 16, Луковић у 58. и Милосављевић у 79. минуту – Матић у 31. и Бошковић у 40. минуту
Црвени картон: Бошковић у 47. минуту
Стадион: Швајцарија
ФК Златибор: Филиповић, Тодоровић, Топаловић, Костадиновић, Удовичић (од 57. Станић), Ристановић, Ђуричић, Милосављевић, Мудринић (од 75. Виларет), Луковић (од 85. Јечменица), Хамзић. Тренер: Милан Чанчаревић.
ОФК Осечина: Савић, Цветић, Марковић (од 55. Тарбук), Бошковић, Бранковић, Шћепановић, Митровић, Андрић, Младеновић, Матић, Томић. Тренер: Драгослав Костић
Судија: Ф. Вићентић (Шабац)
Помоћници: З. Матић (Крупањ), Ђ. Чолић (Липолист)
Делегат: З. Миливојевић (Уб)
Наш тим ће, у трилингу клубова који се боре за виши ранг, имати најтежи посао, с обзиром да ће не само морати да победи на гостовању у Владимирцима, већ и да очекује кикс оба директна конкурента. У одређеним калкулацијама, Златибору је против Јединства довољан само бод, уколико оба конкурента доживе поразе, што је ипак сценарио који није реално очекивати. У последњем колу, водећи ФАП гостоваће Радничком из Ваљева, док ће Слога 1940 гостовати у Севојну, тиму који је напустио овај ранг такмичења.