Спортски викенд за нама

У мечу 5. кола Суперлиге кошаркаши Златибора су на свом паркету савладали екипу Дунава са 86:66.

Треба истаћи да су Чајетинци на овој утакмици били ослабљени неиграњем повређеног Крста Бјелице, а значајну минутажу имали су резервисти.

Тимови су меч почели „у егалу“, да би Маројевић серијом поена (погодио и тројку) донео свом тиму вођство 17:9. Већ до краја четвртине предност домаћих била је двоцифрена (24:14). Друга деоница је практично отклонила све дилеме- домаћи су појачали одбрану (забележили две блокаде), а прецизни у шуту споља били су Ризнић и Павловић, тако да је Златибор на полувремену водио са 45:24, а пред последњу деоницу са 68:38.

У домаћем тиму најзапаженији су били Никола Павловић (14), Богдан Ризнић (13 поена за 14 минута у игри) и Стефан Крстајић (11). Код гостију двоцифрени су били Младен Грушановић и Немања Жигон (по 14 поена).

КК Златибор: Смоловић 6, Рондовић 9, Чорбић 7 п. 5 ск, Воркапић 7 п. 5 ск, Весовић 4, Николић 5 п. 6 ск. 6 ас, Ризнић 13, Маројевић 5, Павловић 14, Бабовић 5, Крстајић 11. Тренер: Страјин Недовић

КК Дунав: Миљковић 2, Белоица 5 п. 6 ск, Грушановић 14, Ивић 4, Жигон 14, Планић, Боровић 4, Шућов 3, Шишић 7, Ковачевић 6, Ћирковић 3, Драшковић 4. Тренер: Митар Ашћерић

Фудбалери Златибора поражени су од Инђије као гости са 2:1 у полуфиналу баража за улазак у Суперлигу Србије.

Екипа Предрага Ристановића овим поразом је завршила овосезонско такмичење јер се игра само једна утакмица на терену боље пласиране екипе. Тим из Чајетине имао је нерешен резултат на полувремену (1:1), али су домаћи успели да победе као и у претходна два меча ових тимова у Инђији.

Зелено – бели повели су у 28. минуту голом Срђана Димитрова на асистенцију Бањца. Златибор је убрзо изједначио у 35. минуту и то из пенала, који је добро извео Богдан Миличић. Стрелац Димитров нашао се у улози асистента у 53. минуту када је проиграо Николу Димитријевићакоји погађа за 2:1. Напади Златибора у наставку меча нису уродили плодом да се дође до преокрета.

У другом полуфиналу баража, Раднички 1923 је савладао Металац са пеналима 4:1 (2:2) у Крагујевцу. Инђија и Раднички састају се наредне седмице, а сремски тим је поново домаћин. Победник игра са екипом која заузме 14. место у Суперлиги.

Инђија: Прековић, Димитријевић, Бјеличић, Димитров, Илић, Бастајић, Бањац, Анђелковић, Рогач, Бађи, Видић. На клупи: Станивуковић, Величковић, Враштановић, Босанчић, Дамњановић, Кочовић, Андрејић.

Златибор: Чупић, Тодоровић, Томковић, Мирић, Драгачевић, Милановић (од 41. Живановић), Миличић, Павловић, Јокић, Вукићевић, Ђокић. На клупи: Дивац, Рашевић, Глишовић, Михајловић, Закоч, Медић.

Фудбалери Чајетине су у 26. колу Златиборске окружне лиге на свом терену рутински савладали екипу Јединства из Каленића са 7:0.

Ипак, Чајетинци су и даље три бода иза другопласиране Црнокосе, која је у овом колу била успешнија од Перућца (3:0).

У утакмици без превише такмичарске тензије домаћи састав је, иако у комбинованом издању, потврдио убедљиву разлику у квалитету у своју корист, тако да је већ после првог полувремена било јасно који тим ће доћи до три бода (5:0). Голове за Чајетину постигли су Бранко Радовић у 3. и 13. минуту, Бранко Цветић у 6. и 76, Марко Костадиновић у 18. и Михаило Јечменица у 35. и 62. минуту.

Чајетина ће у преостала четири кола имати потенцијално тежак посао у мечу на свом терену против Перућца (25. мај), док ће Црнокоса у наредном колу дочекати првопласирани Јасен.

ФК Чајетина: Тадић, Удовичић, Павловић, Вујовић, Лазовић, Станић, Јечменица, Дедић, Радовић, Костадиновић, Цветић. На клупи: Гукић, Кутлешић. Тренер: Драган Вујовић

ФК Јединство Каленић: Балчак, Вукосавић, Божовић, Барјактар, Синђелић, Ђајић, Кнежевић, Коларевић, Јотић, Мићовић, Пејић.